Katastrální úřad Praha

Inzerce nemovitostí bez registrace !!!

Umělé květiny v interiéru

 

Jak do interiéru zapracovat umělé květiny? 

Jednou z velmi diskutovaných témat o designu interiérů jsou umělé květiny. Někdo je naprosto miluje, když se o ně nemusí starat a pořád vypadají nádherně, jiní je odsuzují, kvůli nevzhlednosti a nahrazování přírody plasty. Osobně si myslím, že jde s tímto druhem dekorace něco krásného vykouzlit, ale jak se říká všeho s mírou. Jek tedy tuto dekoraci zapracovat do interiéru, aby toho už pak nebylo moc? 

Trochu tvoření… 

Ať už klasické umělé tulipány, či jen větvičky s podzimním listím, dá se s tím nádherně pracovat a tvořit. Pokud například máte postel s nebesy a chcete se každý den probouzet jako na rozkvetlé zahradě, zkuste na nebesa přišít či jen přilepit tavnou pistolí sem tam umělí okvětní lístek, či malý květ. Dále sloupky omotejte umělým šlahounem břečťanu a do vazy dejte příklad umělé růže Sia, které najdete na webových stránkách Habitat. Každý den se tak můžete probouzet v rajské zahradě a nemusíte se bát, zda vám kvítky uvadnou.

Oživení do obývacího pokoje 

Když nejste zrovna na stříhání a lepení, tak si můžete vypomoci jinak. Co například vzít malý pletený košík a květiny do něj jen naskládat? Když dovnitř přidáte i postarší čajovou soupravu s motivem květin, máte nádhernou dekoraci, kterou můžete umístit prakticky kamkoliv a efekt přírody vám zůstane. 

Další věc, která se dá hned udělat je zamotat květinovou girlandu do věnce a na konci ji přivázat. Tím vám vznikne krásný věneček buď na dveře, na konferenční stolek, či pro dámy, co umí využít léta i jako dekorace do vlasů. 

Co do koupelny?

Místo, kde ze sebe děláme krásnější, než doopravdy potřebujeme. Pokud máte velkou koupelnu, a chce, abyste se i zde cítili jinak, zkuste použít par umělohmotných dekorací. Na roh vany dejte do misky okvětní plátky růží a při dlouhé koupeli se budete cítit jako královny. Nebo jen naskládejte na okraj vany mušle a kamínky, co jste si přinesli do moře a k nim přidejte jednoduchý exotický květ a ráj je na světě.

Umělohmotné květiny jsou nádherná dekorace a pokud najdete kvalitní, které přesně kopírují originál, vše bude vypadat perfektně. Však jak sami víme, přírodu nic nenahradí. Proto se snažte mít doma alespoň pár živých květin, které vám připomenou krásu přírody i ve městě a váš pokoj udělá o maličko živějším. K tomu malý tip. Samozavlažovací květináče, které též seženete na Habitat.cz nemusíte zalévat tak často a květina si sama bude vláhu odebírat podle své potřeby.